Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Pražské služby dětem 2024 – zábavná a vzdělávací akce pro celou rodinu

Praha 13
Od: 22.06.2024 Do: 22.06.2024
Děti
park Ladronka

Druhá největší městská společnost po roce znovu zaplní Ladronku. Zábavný a vzdělávací rodinný den nazvaný Pražské služby dětem se v tomto sportovně-rekreačním areálu a parku uskuteční už podvanácté, tentokrát v sobotu 22. června od 11 do 16 hodin a nabídne jako vždy bohatý a pestrý program. Celým dnem provede moderátorské duo Magda Reifová a Petr Vacek. Vystoupí Michal Nesvadba nebo například Jan Bendig. Chybět nebude prezentace nejmodernější svozové a úklidové techniky Pražských služeb ani řada edukativních aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Dětský den pořádají Pražské služby už roky ve velkém stylu. Kladou přitom vždy důraz na osvětu a prezentaci. „Děti i dospělí si pokaždé se zájmem prohlíží vystavenou techniku a stroje, popelářská nebo čisticí auta. My jim k tomu na místě rádi ukážeme a řekneme více,“ přibližuje mluvčí společnosti Alexandr Komarnický a dodává: „Zároveň se snažíme veřejnost vzdělávat v našem informačním a edukativním stánku. Tady se mohou zábavnou formou dozvědět něco o novinkách na poli ekologie, třídění a předcházení vzniku odpadu, úklidu, energetickém využití obsahu černých popelnic, sběrných dvorech, recyklaci a tak dále.“

Sobotní akce v parku Ladronka se tedy i letos ponese v duchu rodinné zábavy a vzdělávání. Moderování se ujme oblíbené duo Magda Reifová a Petr Vacek. Krátce po 11. hodině zazpívají Čiperkové, kteří naučí malé diváky různé říkanky i tance a pobaví nejen je, ale i rodiče a prarodiče. Ve 13:30 dorazí Michal Nesvadba, hrdina hned několika generací, odkojených pořadem Kouzelná školka České televize, s pásmem plným her, zábavy a ponaučení. O hodinu později vystoupí zpěvák Jan Bendig a samotný závěr programu bude patřit vzdělávací loutkové pohádce o třídění odpadu v podání Divadla Úsměv.

Dále jsou připravené soutěže pro malé i velké, ukázky nejmodernější techniky, kterou Pražské služby využívají ke svozu odpadu nebo úklidu a údržbě komunikací, výtvarná dílna a mnoho dalšího. Na své si tak přijdou opravdu všichni. Kromě malování na obličej, modelování balónků, trampolín a skákacích hradů nebo například bublináře a jeho workshopu nebude chybět ani fotokoutek, bubenická show, slackline show s workshopem, exhibice na U-rampě, freestyle Petra Manďáka, motoaerál nebo stánky s občerstvením. V průběhu dne navíc vylosují Pražské služby tři vítěze atraktivních cen.

„Kvůli omezenému parkování v okolí doporučujeme dva ekologické způsoby dopravy – buď mohou lidé dorazit na akci pěšky, nebo využít MHD. Ideálně autobusem nebo tramvají do zastávky Vypich. K nepřEKOnatelné zábavě to pak bude opravdu jen pár kroků,“ uzavírá tiskový mluvčí společnosti. Předpokládaný konec je v 16:00 hodin. Změna programu vyhrazena.

Sdílejte článek