Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Potřebujete vyřídit poplatky a nevíte jak na to?

Připravili jsme pro vás přehledný návod nejčastějších poplatků, které vás můžou potkat. Vždycky se dozvíte, kde, jak, do kdy a jakou částku máte uhradit. Tím pádem budete mít jistotu, že vše stihnete včas a pohodlně vyřídit.

Přehled poplatků

Nejčastěji s námi lidé řeší poplatek za psa, odpady nebo třeba vítání občánků. Vyberte si téma a zjistěte, jak postupovat.

 • Videonávod-Poplatek-za-psa

  Poplatek ze psů

  Pokud doma máte jednoho nebo více psů, kteří jsou starší než 3 měsíce, měli byste za ně platit. Podívejte se, jaký formulář budete potřebovat, kam zajít poplatek vyřídit nebo jak vysoký poplatek platí právě pro vás.

 • ikona-list-papiru

  Poplatek ze vstupného

  Místní poplatek se vybírá ze vstupného na kulturní, sportovní, prodejní nebo reklamní akce, pořádané na území městské části Praha 13, sníženého o daň z přidané hodnoty.

 • Videonávod-Přihlášení-k-trvalému-pobytu

  Poplatek z pobytu

  Poskytujete lidem krátkodobé ubytování ve svém bytě, hotelu nebo hostelu? Pak vaši hosté musejí při pobytu zaplatit poplatek. Podívejte se, jaká je jeho výše a jak funguje platba městské části.

 • Videonávod-Žádost-o-občanský-průkaz

  Certifikáty k el. podpisu

  Potřebujete si vyřídit certifikát k elektronickému podpisu s čipovou kartou nebo bez ní? Vše vyřídíte přes Czech POINT. Podívejte se, jak postupovat a kolik to bude stát.

 • ikona-kytara

  Poplatek za užívání veřejného prostranství

  Poplatek se vybírá za zvláštní užívání veřejně přístupného prostranství. Platí se tedy za to, že veřejné prostranství je po určitou dobu obsazeno, blokováno

 • Videonávod-Ověřování-listin-a-podpisů

  Elektronická padatelna

  Umožňuje vám komunikovat s městským úřadem pohodlně z domu prostřednictvím e-mailu. Podívejte se, jaká jsou pravidla používání služby, ať víte, jak ji efektivně využívat.

 • Videonávod-Vyhotovení-rybářského-lístku

  Vydání rybářského lístku

  Rybářský lístek je povinen mít každý, kdo loví ryby v rybářském revíru. Tato povinnost vyplývá z ustanovení § 13 odst. 7 zákona č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně...

 • Videonávod-Vydání-loveckého-lístku

  Vydání loveckého lístku

  Lovecký lístek je základní předpoklad pro oprávnění k lovu. Podmínky pro vydání loveckého lístku jsou stanoveny zákonem o myslivosti (§ 47)

 • ikona-13

  Pořádání tomboly

  Tombolou se rozumí akce (slosování) umožňující hmotnou výhru, o které rozhoduje náhoda, nikoliv zručnost, znalost nebo zkušenost účastníka.

 • ikona-pytel

  Žádost o vrácení přeplatku

  V případě, že u Vás vznikl přeplatek, může si požádat o jeho vrácení. V pokladně úřadu lze vrátit přeplatek do max. výše 1.000,- Kč.