Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Výstava osmého ročníku Czech Nature Photo

Praha 13
Od: 16.05.2024 Do: 25.08.2024
Kultura
Czech Photo Centre, Seydlerova 2835 158 00 Praha - Butovice

Přijďte se podívat na výstavu osmého ročníku Czech Nature Photo, která představuje nejlepší snímky přírody celého světa pořízené fotografy z České republiky a Slovenska. Fotografie ukazují unikátní krásu zvířat, rostlin a krajiny. Hlavním cílem soutěže je vzdělávat veřejnost a motivovat ji k ochraně přírody, která nenávratně mizí.

Vítěze osmého ročníku soutěže Czech Nature Photo vybírala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2500 fotografií. Do soutěže své práce poslalo 256 fotografek a fotografů z České a Slovenské republiky. Nezaostali ani studenti a školáci, kterých se do Czech Photo Junior přihlásilo 173 a zaslali skoro tisíc snímků.

Osmý ročník výstavy Czech Nature Photo se bude opět rozpínat po Nových Butovicích, výstava bude umístěna jak ve venkovní expozici, tak v galerii Czech Photo Centre. Venku se představí studenti a žáci základních a středních škol. V galerii jsou vystaveny nominované snímky ze všech kategorií a další vybrané soutěžní fotografie.

Výstava bude otevřena od 16. května do 25. srpna. V rámci doprovodného programu se ve středu 5. června se koná komentovaná prohlídka výstavy s manažerem soutěže a fotografem Michalem Krause. A poté v úterý 18. června se koná v galerii Czech Photo Centre autorská prezentace Václava Šilhy.

 

(c) Lukas Zeman www.lukas-zeman.cz

(c) Lukas Zeman www.lukas-zeman.cz

Sdílejte článek