Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

298/2023 Vysoké hrboly v asfaltu, velké louže na cestě a přerostlá zeleň – MŠ Balónek (Janského 2188)

08.06.2023
Školská zařízení
Vyřešeno

Dobrý den, chtěla bych nahlásit vysoké hrboly v asfaltu za brankou do MŠ Balónek (Janského 2188). Je to velká překážka pro kočárky a pro děti na odrážedle/koloběžce (jelikož je to školka, jezdí jich brankou samozřejmě hodně), ale i pro chodce je to dost velká komplikace kvůli zakopnutí (z fotky to není úplně zřetelné, ale ty hrboly jsou opravdu hodně vysoké). Navíc, po dešti se na cestě k brance tvoří poměrně hluboká louže kvůli profilu cesty, kterou je nutno obcházet po trávě (v úterý ráno, když pršelo, byla pod vodou celá cesta). Situace se výrazně zhoršila po novém vyasfaltování, ke kterému došlo v návaznosti na výměnu pouličního osvětlení. Prosím, zda by to šlo nějak vyrovnat.

Dále bych chtěla požádat, zda by v areálu této školky mohlo dojít k ořezání zeleně, zejména v části, kde je zahrada pro děti – zeleň je tam hrozně přerostlá. Jako rodič bych očekávala, že MČP13 bude na bezpečnost dětí ve svých MŠ více dbát. Stížnosti na přerostlé větve na Velké Ohradě jsem v nahlášených podnětech viděla vícekrát, takže evidentně je situace na Velké Ohradě zanedbaná.

Děkuji a jsem s pozdravem
S. P.

Postup řešení:

08. 06. 2023 10:03:22

Dobrý den, Vámi nahlášená závada v objektu MŠ byla postoupena k zajištění nápravy Odboru školství ÚMČ P-13. Děkujeme za nahlášení. OKR

09. 06. 2023 11:36:06

Dobrý den, ve věci závady nahlášené do systému „Město pod palcem“ č. 298/2023 jsme učinili následující kroky:

1. Ve spolupráci s MHMP se snažíme zajistit opravu zvlněné části chodníku za vstupem na pozemek mateřské školy a to tak, aby oprava proběhla současně s úpravou propadlé přístupové cesty po opravě venkovního osvětlení
2. Paní ředitelka mateřské školy určila keře, které si, vzhledem k bezpečnosti dětí, přeje upravit a tyto práce budou provedeny v co nejkratší době.

S pozdravem
Vedoucí odboru školství.

Fotogalerie