Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Nový elektromobil ve Středisku sociálních služeb Lukáš

Praha 13
22.01.2024
Tiskové zprávy

Středisko sociálních služeb Prahy 13 zajišťuje širokou škálu ambulantních i terénních služeb pro obyvatele Prahy 13, díky podpoře radnice a Evropských fondů má pro svou práci nový elektromobil.

„Středisku sociální služeb jsme díky dotacím pomohli pořídit elektromobil, který bude k dispozici terénní pečovatelské službě a bude sloužit klientům, jak bude potřeba. Budou se s ním rozvážet obědy, zajišťovat dopravu klientů k lékaři nebo na nákup.  Děkuji všem zaměstnancům za jejich náročnou a obětavou práci, kterou pro obyvatele naší městské části dělají,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Nový vůz najde u nás, jednoduše řečeno, všestranné použití. Vedle terénních prací jej budou používat sociální pracovnice, aby mohly zavést sociální služby pro nové klienty. Velkou výhodu vidím i v tom, že s ním po naší městské části budeme jezdit bez emisí,“ doplnil Jiří Mašek, ředitel SSSP13.

Nové pětimístné víceúčelové vozidlo VW ID.3 pro potřeby sociálních služeb o hmotnosti do 3,5 tun je určeno zejména pro přepravu pracovníků terénní pečovatelské služby do místa výkonu práce (byt klienta) nebo k zajištění služeb pro potřeby klienta (např. obstarání nákupu). Dále bude zajišťovat převoz seniorů nebo handicapovaných osob nebo rozvoz obědů. Jedná se o vozidlo s variantně nastavitelnými sedadly ve dvou řadách. Všechny detaily jsou uzpůsobené tak, aby variabilita umožňovala vytvoření komfortního přepravního prostoru z hlediska objemu a velikosti. Zadní sedadla, která se dají sklopit, umožňují dostatečně pružnou ergonomii pro bezpečnou přepravu seniorů nebo osob s částečně omezenou pohyblivostí nebo handicapovaných osob (např. osob s oporou holí nebo za pomoci jiných pomůcek, např. chodítka atd.) Zavazadlový prostor poskytuje dostatečnou kapacitu (450 l) pro pohodlné umístění kompenzačních pomůcek (např. složené chodítko, francouzské hole, složený invalidní vozík) nebo rozvoz stravy v termoobalech.

 

Sdílejte článek

Fotogalerie