Pozvánka pro veřejnost na slavnostní zahájení skateparku Lužiny

Nenechte si ujít

Pozvánka pro veřejnost na slavnostní zahájení skateparku LužinySkatepark Lužiny

Dovolujeme si Vás pozvat na akci Zahájení provozu skateparku na Lužinách dne 16. 10. 2023 od 14 do 17 hodin. Od 14 h do 14:30 h bude slavnostní otevření areálu za účasti starosty MČ Praha 13 Davida Vodrážky, místostarostky, Marcely Plesníkové a dalších hostů z řad zástupců úřadu, dodavatelské firmy a žáků z blízké základní školy.

Od 14:30 do 17 hodin je připravena volná exhibice vyznavačů in-line bruslí, kol a koloběžek se školičkou pro děti, na kterou si dovolujeme pozvat širokou veřejnost s příslušným vybavením.

Historický skatepark na Lužinách byl postaven v roce 2002 a po dvaceti letech se konečně dočkal své rekonstrukce, po které zdejší sportovci volali již několik let. Jeho stav už neodpovídal jejich potřebám. Stavební úpravy byly navrženy tak, aby zde mohly bezpečně trávit svůj volný čas malé děti začátečníci, ale i pokročilí sportovci starší 15 let. Areál bude již od října sloužit nejen skateboardistům, ale bude přizpůsoben i pro vyznavače in-line bruslí, kol a koloběžek.

Rekonstrukce byla rozdělena do dvou etap. První etapa, stavba plochy pro méně pokročilé jezdce, byla zahájena na konci roku 2021 a druhá etapa, úprava plochy pro pokročilé, byla zahájena v roce 2022. Celý areál bude dokončen a předán do užívání od října 2023. Součástí projektu je také speciální úprava dopadových ploch, která tlumí hluk s ohledem na obyvatele nejbližších domů a opěrná zeď, která celý areál od bytových domů odcloňuje. Zeď bude pomalována souvisejícím velkoplošným obrazem ve stylu street art.

Celkové náklady na stavbu činily 16,2 mil. Kč, z toho 9,2 mil. Kč bylo hrazeno z rozpočtu MČ Praha 13 a 7 mil Kč bylo dáno z účelově vázané dotace od HMP. Realizace 1. etapy – Bosta Holding. a.s., 2. etapy – Mystic construction spol. s.r.o., projektová dokumentace – MO Atelier s.r.o., za Investora stavbu zajišťoval odbor životního prostředí, MČ Praha 13

Skatepark Lužiny