Praha 13 nashromáždila nejvíce mobilů k recyklaci

Úřad městské části Praha 13 se zapojil do projektu Recykluj mobil, po celý březen byl v atriu radnice umístěn sběrný box, kam mohli lidé staré telefony odkládat. Obyvatelé Třináctky nakonec mobilů nasbírali nejvíce ze všech zúčastněných městských částí.

Sto padesát starých mobilních telefonů nastřádali obyvatelé Prahy 13 v rámci ekologické akce Recykluj mobil. Většina nasbíraných telefonů teď poputuje k recyklaci. Kampaň Recykluj mobil podporuje také neziskový spolek SILOU HLASU, z.s., věnováním 10 Kč z každého odevzdaného mobilu.

„Každý z nás má doma starý mobil, který již nepoužívá, nebo je nefunkční. Tento projekt nabízí nejen ekologickou likvidaci starého telefonu, ale navíc pomáhá. Děkuji obyvatelům i zaměstnancům úřadu, kteří se do projetu zapojili,“ řekl starosta David Vodrážka a dodal:“ Je jistě dobré, že telefony, které obsahují lithium, baterie a podobně nezůstávají pohozené někde v přírodě a určitě v tomto projektu budeme pokračovat.“

„Radnice Prahy 13 významně přispěla ke sběru a k úspěšnosti celé kampaně, v tuto chvíli už víme, že byla nejlepší v tom sběru a je to i díky té kvalitní propagaci, hodně lidí se o tom dozvědělo a využilo tady možnost odevzdání starého mobilu,“ řekl Jiří Šmejkal, manažer projektu Remobil a dodal: „Devadesát procent těchto telefonů končí pro materiálové využití drahých kovů, které jsou v nich obsaženy, jako je zlato, stříbro, měď, platina a tak dále. 10 % se snažíme ještě vrátit zpět do oběhu, zejména se jedná o náhradní díly.“ Jeden recyklační box si teď radnice ještě ponechá, takže ho obyvatelé budou moci dál využívat.

09. 04. 2024 Mgr. Lucie Steinerová

e-mail: steineroval@praha13.cz