Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

Praha 13
01.03.2024
Nenechte si ujít
Recykluj mobil (8)

Úřad městské části Praha 13 se zapojil do projektu RECYKLUJ MOBIL, celý březen je v atriu radnice umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek SILOU HLASU, z.s., věnováním 10 Kč z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a vybrané prostředky věnovat na zajištění osobní asistence.

„Každý z nás má doma starý mobil, který již nepoužívá, nebo je nefunkční. Tento projekt nabízí nejen ekologickou likvidaci starého telefonu, ale navíc pomáhá. V současné době je podíl recyklace nepotřebných mobilních telefonů odhadován na pouhých 10 %,“ řekl starosta David Vodrážka.

Sběrná kampaň Recykluj mobil je určena pro širokou veřejnost v celé ČR. Mobilní telefon dnes vlastní většina z nás a život bez něj si už často ani nedokážeme představit. Tak jako ve většině ostatních států v Evropě, končí mobilní telefon nejčastěji odložený někde v domácnosti bez jakéhokoliv využití a smyslu. Přitom často mají tyto mobily značný potenciál být využity např. na náhradní díly nebo na recyklaci.

Podle reprezentativního průzkumu je například v Praze každý rok odloženo do šuplíku okolo 150 tisíc ks mobilů. Ke konci roku Pražané skladovali v domácnostech okolo 140 tun nepotřebných mobilů (asi 1,4 mil. kusů) a zároveň 50 % Pražanů uvedlo, že nemá dostatek informací ohledně recyklace mobilních telefonů. Přitom recyklace a jiné využití nepotřebných mobilů významně šetří naše životní prostředí.

Za každý odevzdaný mobilní telefon získá deset korun spolek SILOU HLASU, který pomáhá lidem s omezenou schopností pohybu naučit se ovládat počítač pomocí hlasu.

Více o projektu Remobil | Sběr nepotřebných mobilních telefonů

Sdílejte článek

Fotogalerie