Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Přístavba zajistí dobrovolným hasičům v Třebonicích nové zázemí

Praha 13
06.03.2023
Tiskové zprávy

Ve středu 1.března byla symbolicky zahájena přístavba hasičské zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů v Třebonicích.

Městská část Praha 13
www.praha13.cz
                                                                                            Tisková zpráva
01.03.2023

 

Přístavba zajistí dobrovolným hasičům v Třebonicích nové zázemí

Ve středu 1.března byla symbolicky zahájena přístavba hasičské zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů v Třebonicích.  Poklepání základního kamene se ujal starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Dobrovolní hasiči zajišťují pro obyvatele městské části velké množství aktivit a pro svou práci si zaslouží i důstojné zázemí. Nový objekt je koncipován jako multifunkční zázemí, kde hasiči budou mít kancelář, klubovnu, prostory pro školení a také pro pravidelné tréninky dětí mládeže, kterým se dlouhodobě skvěle věnují,“ řekl starosta David Vodrážka.

Přístavba o velikosti 12 x 26,5 metru rozšíří současnou zdrojnici nejen o prostornou klubovnu, ale také o nové šatny a hygienické zázemí pro tréninky dobrovolných hasičů, které probíhají většinou venku v sousedním sportovním areálu. Zázemí bude sloužit jednotce i při držení pohotovostí v případě mimořádných událostí velkého rozsahu. V rámci dokončování přístavby dojde také na úpravy okolí a na výsadbu nových dřevin. Přístavba dobrovolným hasičům začne sloužit během příštího roku, investice ve výši 19,5 milionu Kč bez DPH je hrazena magistrátem.

Sbor dobrovolných hasičů v Třebonicích má dlouhou historii a v současnosti sdružuje přibližně sto členů všech věkových kategorií. Dobrovolní hasiči pomáhají u většiny typu mimořádných událostí, na které je vysílá operační středisko hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy. Zapojují se také do různých veřejných akcí na území Prahy 13 i celého hlavního města.

Mgr. Lucie Steinerová
Vedoucí oddělení tisku a informací
Tisková mluvčí

Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
Telefon: 235 011 217, mob. 773 784 245, E-mail: steineroval@praha13.cz

Sdílejte článek