Úřad městské části Praha 13 obsadil druhé místo v soutěži Přívětivý úřad

Ve středu 15. května 2019 se v Olomouci konalo slavnostní předávání cen vítězům soutěže Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností. Úřad městské části Praha 13 obdržel cenu za druhé místo v rámci všech městských částí Prahy. Cenu z rukou náměstka ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Petra Mlsný a současně Davida Slámy, ředitele odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy převzal Martin Šmíd, vedoucí odboru kancelář tajemníka.

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřenosti obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Do soutěže se letos přihlásilo 146 obcí III. typu a městských částí hl. m. Prahy, tedy 64 % ze všech obcí III. typu.

Cílem soutěže, kterou vyhlašuje Ministerstvo vnitra ČR,  je ocenit snahu představitelů obcí a měst ve zvyšování přívětivosti a otevřenosti úřadu.

V soutěži bylo hodnoceno pět kritérií – dostupnost úřadu pro občany, transparentnost, komunikace, využívání moderních elektronických nástrojů a další nadstandardní služby úřadu.

„Jsem velmi potěšen, že jsme i v letošním roce dostali příležitost představit široké veřejnosti  jak kvalitní služby poskytujeme občanům nejen z naší městské části, ale i širšího okolí. Snažíme se jít s dobou a naše služby stále zdokonalovat tak, abychom poskytli našim spoluobčanům co největší komfort při vyřizování veškerých záležitostí, se kterými na náš úřad přicházejí,“ řekl starosta městské části Praha 13 David Vodrážka a dodal: „Naše městská část se zúčastnila dosud všech vyhlášených ročníků této soutěže a pokaždé se umístila na stupních vítězů, za což patří obrovský dík všem našim zaměstnancům.“

přívětivý úřad 4přívětivý úřad1přívětivý úřad3