Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Psí den s Prahou 13

Praha13
09.09.2019
Nenechte si ujít

V sobotu 7. 9. 2019 se již počtvrté konal v Centrálním parku na LužináchJiž počtvrté se Centrální park na Lužinách zaplnil milovníky pejsků a jejich čtyřnohými svěřenci. V sobotu 7. 9. se již tradičně konala akce s názvem Psí den s Prahou 13. Kromě soutěží, bohaté tomboly či koncertu se návštěvníci dozvěděli o první pomoci pro pejska a mohli podpořit přítomné útulky, což je jeden z hlavních důvodů pořádání této úspěšné akce. 

Úvodního slova se při slavnostním zahájení ujal starosta Prahy 13 David Vodrážka. „Chceme návštěvníky a jejich psí miláčky nejen pobavit, ale také šířit nezbytně nutnou osvětu a zároveň pomoci ostatním pejskům v nouzi,“ řekl o akci.

Psí den si kromě odborníků, chovatelů a zástupců azylů nenechali ujít ani slavní, kteří mají k psům blízko. V parku se postupně sešli Marta Jandová, David Kraus, Mahulena Bočanová, Jakub Kohák a Míša Hávová. Ti všichni přidali symbolicky „Pac proti množírnám“ a svým podpisem potvrdili, že takové praktiky odsuzují.

Stále oblíbenější akce má rok od roku více návštěvníků, čehož si nesmírně váží hlavní organizátorka Karolína Hájková. „Po ránu nás trochu potrápilo počasí, které se ale v průběhu dne umoudřilo a Psí den dopadl skvěle. Chci poděkovat všem, co dorazili. Díky návštěvníkům se podařilo pro útulky vybrat přes 50 000 korun v tombole. Lidé navíc donesli bednu plnou darů pro opuštěné pejsky.“