Rekonstrukce objektu Ovčí hájek 2174 na mateřskou školu

Celkové způsobilé výdaje: 29 395 897,00 Kč

Doba realizace projektu: 1.4.2016 – 31.12.2017

Cíle projektu:

Smyslem projektu bylo řešit nedostatečnou kapacitu zařízení péče o předškolní děti (primárně ve věku od 2 do 3 let) na území hl. m. Prahy, konkrétně zejména na území MČ Prahy 13. Projekt spočíval v rekonstrukci nevyužívaného objektu sportovního centra na MŠ. Způsobilé výdaje se týkaly vybudování 3 tříd pro 81 dětí ve věku 2-3 roky.

Koncept celkového řešení vycházel z myšlenky využít stávající nevyužívaný objekt bývalého sportcentra jako komplex školského charakteru pro výchovu a vzdělávání dětí předškolního věku.

Stavba bývalého sportcentra byla situována jihovýchodním směrem při místní obslužné komunikaci ulici Ovčí Hájek s velmi dobrou dopravní obslužností, severozápadním směrem potom s návazností na sportovně relaxační prostranství areálu základní školy prof. O. Chlupa.

Nová MŠ má nyní celkovou kapacitu 137 dětí v pěti třídách. Z toho tři třídy jsou určeny pro děti mladší 3 let (celkem 81 dětí) a dvě třídy pro děti ve věku 3-6 let (celkem 56 dětí). Součástí MŠ je i kuchyňský provoz a veškeré zázemí pro pedagogický i nepedagogický personál. K objektu dále patří i zahrada MŠ.

Cílovou skupinou projektu jsou zákonní zástupci dětí do 3 let, kteří mohou nově navštěvovat MŠ Ovčí Hájek, kde jsou zřízeny 3 třídy speciálně pro děti do 3 let věku. Celková kapacita těchto tříd je 81 dětí, tj. 81 zástupců této cílové skupiny má každý rok benefit z tohoto projektu.

Projekt byl financován Evropskou unií (z evropských strukturálních a investičních fondů prostřednictvím OP PPR), Hlavním městem Prahou a Městskou částí Praha 13.

Projekt byl úspěšně dokončen podle schváleného harmonogramu.

Realizátor projektu:

Název: Městská část Praha 13
Ulice: Sluneční náměstí 13/2580
Město: Praha 13
PSČ: 15800

Kontaktní osoba:

Ing. Libor Hakl                                                                                                                                                                                            E-mail: HaklL@p13.mepnet.cz                                                                                                                                                          Tel.: 235011346

Odkazy:

OP PPR: https://www.penizeproprahu.cz/