Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Týden péče o oči pro seniory

Praha 13
20.02.2024
Tiskové zprávy
Městská část Praha 13
www.praha13.cz
MČ Praha 13 - logo                                                                                             Tisková zpráva
19. 02. 2024

Týden péče o oči pro seniory

Městská část Praha 13 a Středisko sociálních služeb Prahy 13 spolu s lékaři Oční kliniky JL ve Stodůlkách připravili pro kluby seniorů Prahy 13 sérii přednášek o nejčastějších očních onemocnění, včetně možností prevence a léčby. Cyklus pěti přednášek renomovaných odborníků je doplněn diagnostikou a měřením přímo na místě. Týden péče o oči v Lukáši zahájil starosta David Vodrážka spolu s ředitelem Jiřím Maškem a MUDr. Markétou Hellerovou, ředitelkou Innova Healthcare a.s.

 „Péče o zrak je velmi důležitá, proto jsme pro naše seniorské kluby připravili cyklus přednášek o nejčastějších očních onemocněních. Účastníci se od zkušených lékařů dozví vše, co je bude zajímat, a navíc si přímo zde mohou nechat oči zkontrolovat a proměřit. Pokud bude třeba, mohou se také rovnou objednat na další léčbu ve specializované klinice v naší městské části“, řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Přednášky jsou zaměřeny na nejčastější oční onemocnění a samozřejmě nebudou chybět ani informace o důležité prevenci péče o zrak. V péči o oči kolují také různé mýty, které v rámci diskusí jistě vyjasníme. Celý týden jsou zde k dispozici zdravotní diagnostické přístroje pro vyšetření očí, zaměřené na nejčastější problémy seniorů, jako je například šedý zákal, astigmatismus, korekce dioptrií nebo suché oko,“ upřesnila MUDr Markéta Hellerovámedicínská ředitelka a členka představenstva Innova Healthcare a.s.

„Semináře se konají ve Středisku sociálních služeb Prahy 13 v malé a velké klubovně v přízemí nové přístavby, kde se kluby pro seniory pravidelně scházejí.  Nemusí tak složitě hledat specialistu, vše mají k dispozici v prostorách, které dobře znají.  Od pondělí do pátku vždy ve 14 hodin začne přednáška a následně si zájemci mohou nechat oči přeměřit. Přednáška a provedení základního orientačního vyšetření, je pro členy klubů zdarma, “ doplnil ředitel Střediska sociálních služeb Jiří Mašek.

 V městské části Praha 13 působí 13 klubů pro seniory, které svým členům přinášejí nejrůznější možnosti, jak aktivně trávit volný čas.  Aktuálně sdružují tři sta členů a stále jsou otevřeny novým zájemcům.

Mgr. Lucie Steinerová
Vedoucí oddělení tisku a informací
Tisková mluvčí

Městská část Praha 13, Odbor kancelář starosty, tiskový servis, Sluneční náměstí 2580/13, 158 00 Praha 5
Telefon: 235 011 217, mob. 773 784 245, E-mail: steineroval@praha13.cz

 

Sdílejte článek