Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Ukliďme Česko i Prahu 13

Praha 13
21.03.2024
Nenechte si ujít
Ukliďme Česko i Prahu 13

Městská část Praha 13 se letos opět zapojí do čistě dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. Dobrovolnická úklidová akce probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černém skládky a nepořádek. Srdcem akce jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů. To jsou lidé, kteří se chopí zodpovědnosti a ve svém volném čase zorganizují úklid v místě, které si sami určí. Od začátku až do konce se pak starají o hladký průběh akce. Hlavní organizátor www.UklidmeCesko.cz jim k tomu poskytuje know-how, pevné pytle na sesbíraný odpad a další potřebnou podporu.

Pro zájemce o zorganizování úklidové skupiny je více informací na http://www.uklidmecesko.cz/about/zakladniInformace/. Hlavní jarní úklidový den bude letos 6. dubna.

I když jste si schopni úklidové pomůcky zajistit sami, přesto budou hlavní organizátoři potěšeni, pokud si na jejich webu svůj úklid zaregistrujete: https://www.uklidmecesko.cz. Vzhledem k medializaci akce a širokému povědomí se tak o vašem zaregistrovaném úklidu dozví tisíce možných dalších dobrovolníků. MČ Praha 13 tuto akci velice vítá a podporuje. Vytvořené a u hlavního organizátora akce zaregistrované

skupiny (z firem, úřadů, občanských spolků, společenství SVJ, škol apod.) se mohou hlásit na odboru životního prostředí (Jan Malsa, e-mail: malsaj@praha13.cz, tel. 235 011 467.) Pokud se na nás zástupce některé úklidové skupiny obrátí, rádi pomůžeme vytipovat vhodnou lokalitu k úklidu a odvezeme z domluveného místa pytle se sebraným odpadem. Můžeme předem poskytnout i malé množství pytlů na sebraný odpad. Váš úklidový den nemusí být nutně 6. dubna, můžete si zvolit i jiné datum, a my se rádi postaráme o pytle s odpady, které seberete.

Sdílejte článek