Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Základní škola Trávníčkova se dočkala nové kuchyně

Praha13
23.01.2019
Tiskové zprávy

Ve středu 23. ledna byla otevřena nová školní kuchyně a jídelna na Základní škole Trávníčkova.Městská část Praha 13
www.praha13.cz 
Tisková zpráva
23. 1. 2019


Základní škola Trávníčkova se dočkala nové kuchyně

Ve středu 23. ledna byla otevřena nová školní kuchyně a jídelna na Základní škole Trávníčkova. Stavbu slavnostně uvedli do provozu starosta Prahy 13 David Vodrážka, místostarostka Marcela Plesníková a předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání MHMP Mariana Čapková.

I v letošním roce pokračuje městská část Praha 13 v důležitých investicích do školních zařízení. Nové kuchyně a jídelny se tak po ZŠ Kuncova dočkala také základní škola Trávníčkova. Kompletní stavební projekt, včetně vybavení, za bezmála 62 milionů Kč byl zrealizován za necelých devět měsíců. „Oceňuji, že se podařilo dokončit náročnou stavbu a vybavit kuchyň potřebným zařízením v poměrně krátkém čase. V součinnosti s magistrátem jsme mohli vytvořit dětem a pedagogům příjemné zázemí, které poslouží dalším vlnám nových žáků, kteří se budou vzdělávat na této škole,“ řekl při otevření starosta David Vodrážka. „Naše velké díky patří nejen magistrátu, ale také stavařům a dodavatelům vybavení, kteří se zasloužili o hladký průběh celého stavebního projektu,“ řekla místostarostka Marcela Plesníková. „Věřím, že dětem tady bude chutnat,“ dodala.

Nová budova kuchyně a jídelny je se školou propojena chráněným průchodem. Kuchyně denně uvaří zhruba tisíc obědů, jídelna při svém naplnění pojme 332 strávníků. Díky své kapacitě a separátnímu vchodu může kuchyně připravovat obědy také pro seniory z naší městské části. Jinak se zde bude samozřejmě vařit primárně pro žáky a zaměstnance školy.

Zajímavostí ve vybavení kuchyně je výkonný kotel Variomix, který je v různých režimech schopen připravit celou škálu nejrůznějších jídel. Kuchyně ZŠ Trávníčkova je držitelem certifikátu Zdravá školní jídelna. Kuchařky jsou proškoleny pro přípravu dietních jídel obsahujících zásady šetřící a bezlepkové diety.

 Eva Libigerová
 tisková mluvčí

Sdílejte článek