Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Bezpečná 13

Praha 13
25.04.2024
Nenechte si ujít

Ve čtvrtek 25. dubna se uskutečnil 21. ročník akce Bezpečná 13 aneb Bezpečnost zajištěna.

Akci zahájil starosta Prahy 13 David Vodrážka, spolu s ministryní obrany Janou Černochovou a primátorem hlavního města Prahy Bohuslavem Svobodou. Primátor se zahájení zúčastnil v rámci oficiální návštěvy Prahy 13, během které se zajímal především o témata související s místním rozvojem a bezpečností třinácté městské části.

Na Slunečním náměstí se představily složky Integrovaného záchranného systému v rekordním zastoupení. Děti i dospělí měli unikátní příležitost si na vlastní oči prohlédnou a vyzkoušet vybavení zásahových vozů nebo policejního vrtulníku a promluvit si s posádkou. Na místě byl také záchranářský vůz Golem, pyrotechnici s vybavením, zástupci armády, policie i hasičského sboru.  Během odpoledne proběhly na travnaté ploše Slunečního náměstí ukázky práce v terénu jednotlivých složek a nechyběli ani služební psi a koně.

„Bezpečná 13 je akcí, kterou pořádáme pro obyvatele naší městské části již dvacet jedna let. Letošní ročník je rekordní, co se týče počtu vozů a zástupců jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému a strategické infrastruktury. Děkuji všem nejen za tuto akci, především za jejich celoroční práci, která je obětavou službou pro každého z nás,“ poděkoval David Vodrážka, starosta Prahy 13 a dodal: „Je velmi důležité si například takovouto akcí připomínat, kolik lidí je pro naše bezpečí špičkově připraveno kdykoliv zasáhnout.“

První ročník se konal u příležitosti vstupu ČR do NATO

Sdílejte článek