Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Komentovaná prohlídka kostela sv. Jana Nepomuckého v Košířích

Ve čtvrtek 18. dubna 2024 místní Agenda 21 MČ Praha 13 v rámci svých aktivit uspořádala pro seniory komentovanou prohlídku kostela sv. Jana Nepomuckého v Košířích, který byl postaven Ing. arch. Jaroslavem Čermákem ve funkcionalistickém stylu a je jedním z jeho nejlepších sakrálních staveb.

Kostelem provázel předseda výboru místní Agendy 21 Ing. Vít Bobysud, který seniorům přiblížil historii kostela, s jakým záměrem byl kostel postaven, jak probíhala jeho výstavba, popsal funkcionalistický styl a nechal seniory nahlédnout do různých historických zákoutí kostela, která souvisela nejen s minulostí, ale také s jeho současným využíváním.

Příjemným překvapením bylo hudební okénko, kterého se zhostila jedna z členek Virtuálního klubu seniorů a výborně zahrála na zdejší varhany a podtrhla tím atmosféru naší návštěvy.

Akce se zúčastnilo skoro 40 členů našeho Virtuálního klubu seniorů a měla velmi pozitivní ohlas.

Senioři si domů odnesli nejen spousty nových poznatků, zážitků a pamětní známku do svých Vzpomínkovníků, ale také průvodce historií kostela, kterého jim vypracovala a věnovala místopředsedkyně výboru místní Agendy 21 Mgr. Yveta Kvapilová.