Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Komentovaná prohlídka Malostranského hřbitova

V úterý 30. dubna 2024 proběhla komentovaná prohlídka Malostranského hřbitova pro  členy virtuálního klubu seniorů. Historickým místem provázel předseda výboru MA 21 Ing. Bobysud a místopředsedkyně Mgr. Yveta Kvapilová.

Malostranský hřbitov patří k jednomu z nejstarších a nejznámějších pražských hřbitovů.  Během prohlídky měli senioři možnost seznámit se s historií tohoto místa, s významnými osobnostmi, které zde odpočívají, a s architekturou náhrobků a hrobů.

Tyto akce jsou příležitostí pro seniory, aby si prohloubili své znalosti, setkali se s ostatními zájemci o historii a kulturu, a prožili společně příjemné strávený čas.

Senioři si domů odnesli nejen spousty nových poznatků, zážitků a pamětní známku do svých Vzpomínkovníků, ale také průvodce historií hřbitova, kterého jim vypracovala a věnovala místopředsedkyně výboru místní Agendy 21 Mgr. Yveta Kvapilová.

Součástí prohlídky byl i místní kostel Nejsvětější Trojice, kde seniory s historií kostela seznámil Ing. Bobysud a našli se i mezi seniory skvělí varhaníci, kteří prohlídku obohatili o své umění.

V následujících měsících máme naplánovány další dvě prohlídky pražských hřbitovů. Konkrétně se jedná o komentovanou prohlídku Olšanských hřbitovů a hřbitova na Vyšehradě.