Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Komentovaná prohlídka Olšanských hřbitovů

V pátek 24. května 2024 proběhla komentovaná prohlídka Olšanských hřbitovů pro členy virtuálního klubu seniorů. Historickým místem provázela předsedkyně spolku Sdružení pro záchranu Malostranského hřbitova paní Alena Lehnerová.

Olšanské hřbitovy jsou největším pražským pohřebištěm. Za celou dobu existence se odhaduje, že na tomto místě bylo pochováno kolem 2 000 000 zemřelých, a proto je právem nazýváno největším pohřebištěm v celé České republice. Během prohlídky se senioři seznámili s historií tohoto pietního místa, s významnými osobnostmi, které zde odpočívají, s architekturou náhrobků a hrobů a s příběhy některých zde pochovaných osobností , které jsou doposud obestřené tajemstvím.

Z počátku to vypadalo, že počasí bude přispívat k ponuré atmosféře hřbitova, ale na konci naší prohlídky slunce vyšlo nad mraky a hned byla znát lepší nálada všech účastníků prohlídky.

Senioři si domů odnesli nejen spousty nových poznatků, zážitků a pamětní známku do svých Vzpomínkovníků, ale také mnoho užitečných rad a tipů od průvodkyně, jak například dopátrat své zesnulé příbuzné či známé.

Během června 2024 je plánována komentovaná prohlídka hřbitova na Vyšehradě, která bude poslední akcí na toto téma před prázdninami.

V komentovaných prohlídkách významných pražských pohřebišť se bude pokračovat až na podzim 2024.