Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Necvakejte, foťte

Praha 13
27.05.2024
Tiskové zprávy

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami dnes proběhl další workshop NECVAKEJTE, FOŤTE!, který dětem přináší možnost přemýšlet o fotografii a naučit se pořizovat skvělé snímky  pod dohledem  profesionálních fotografů. Projekt organizuje od rok 2021 Czech Photo, o.p.s, které  sídlí v Czech Photo Centre v Nových Butovicích a s místními školami dlouhodobě úzce spolupracuje.

„Spolupráce s Czech Photo v naší městské části je dlouhodobě velmi úspěšná, participujeme především na venkovních výstavách, které přináší ty nejlepší fotografie do ulic a každý si je může prohlédnout na korzu v Nových Butovicích. Spolupráci jsme rozšířili také o workshopy ve školách, které žákům zprostředkovávají profesionální rady těch nejlepších fotografů. Děkuji všem, kteří se snaží dětem ve školách předat své zkušenosti,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Workshopy NECVAKEJTE,FOŤTE! v našich školách probíhají již od roku 2021, každý rok je o ně veliký zájem a kdo ví, možná se někdo z účastníků stane vítězem jednoho z příštích ročníků Czech Photo Junior nebo Czech Nature Photo Junior, které dlouhodobě podporujeme,“ doplnila místostarostka Marcela Plesníková.

Organizace Czech Photo o.p.s. podporuje fotografii již více než čtvrtstoletí. Právě Czech Photo je výjimečnou platformou, která cílí na zvýšení mediální a vizuální gramotnosti dětí a mládeže. „Chceme své zkušenosti, zejména ze soutěže Czech Press Photo, využít a předat mladé generaci, která s fotografiemi nebo spíše mezi spoustou fotografií vyrůstá. Pomoci jim orientovat se v dnešním „obrazovém světě“, kdy se svým mobilním telefonem je každý tak trochu fotograf. Ukazovat, jak vypadá fotografie, která promlouvá a jak takovou pořídit. Vybízet k přemýšlení a vlastní tvorbě. Umět rozlišovat kvalitní fotografické zpravodajství, bulvár nebo i fakenews,“ dodala Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo.

Městská část Praha 13
www.praha13.cz
Tisková zpráva
27. 05. 2024 Mgr. Lucie Steinerová

Tisková mluvčí

e-mail: steineroval@praha13.cz

Sdílejte článek