Praha 13
Bezplatná linka 800 130 000

Nová geostezka před ZŠ Janského

Praha 13
27.06.2024
Tiskové zprávy

Děti ze Základní školy Janského v městské části Praha 13 mají novou venkovní učebnu, díky které mohou poznávat horniny a nerosty z nejbližšího okolí. Jde o geostezku s ukázkami základních druhů hornin opatřenou QR kódy, které otevřou další informace o jednotlivých nerostech na internetu.  Slavnostního otevření se ujal starosta David Vodrážka, spolu s místostarostkou Marcelou Plesníkovou, ředitelem školy Janem Havlíčkem a v neposlední řadě zástupci pedagogického sboru i všech ročníků školy, kteří na geostezce celý rok pracovali.

Žáci si tak mohou nejenom horniny prohlédnout z blízka na vlastní oči, ale také se o nich dozvědět i něco zajímavého. Nápad navíc pochází přímo od nich a spolu s učiteli a vedením školy se jim podařilo na vše získat finance prostřednictvím dobročinných jarmarků. O svou geostezku jsou navíc ochotni se i podělit, protože ji budou navštěvovat také žáci z vedlejší ZŠ Klausova.

„Celá geostezka vznikla z vlastního popudu a iniciativy samotných žáků, učitelů a vedení školy. Dokonce se jim podařilo sehnat veškeré finance v rámci dobročinných jarmarků. Děkuji všem, kteří se tomto projektu podíleli a věřím, že se geostezka bude v dalších školních letech úspěšně rozvíjet,“ řekl starosta David Vodrážka.

„V geostezce najdou žáci horniny z nejbližšího okolí, zejména z lomů,  s přímou vazbou na Prokopské a Dalejské údolí. Žáci školy tak mají díky vlastnímu nápadu jedinečnou možnost názorně poznávat a prozkoumávat vhodné ukázky neživé přírody, a to přímo na zahradě školy,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková.

Městská část Praha 13
www.praha13.cz
Tisková zpráva
27. 6. 2024 Mgr. Lucie Steinerová

Tisková mluvčí

e-mail: steineroval@praha13.cz

Sdílejte článek